אטמים מכנים והשימושים שלהם בתעשיות השונות

כל המכונות ומתקני הייצור בתעשיות השונות מורכבים מחלקים, מספר החלקים יכול להיות קטן או גדול, החל מפריטים ספורים ועד עשרות אלפי פריטים או יותר. לחלקים השונים במכונות ישנם תפקידים שונים, חלקם מסוגלים להעביר בתוכם נוזלים, גזים ותערובות שונות, בלחץ או בתת לחץ. המעבר של חומרים דרך אזורי החיבור במכונה יכול לגרום להפרעה, לתקלה ובמקרים מסוימים להפסקת הפעולה של המתקן.

בכל תהליך במתקני הייצור בתעשיות השונות בו קיימת כניסה של צירים נעים לחלק אחר המכיל נוזל יש בעיה של אטימות הצירים ומניעת יציאת החומר דרך הציר. נזילה מצירים במכונה או במתקן ייצור תעשייתי עלולה לגרום לאיבוד נוזלים, לנזק למכלולים חיצוניים כמו גיר או מנוע, וכמובן לנזק סביבתי חמור. כדי לאטום את הציר הסובב נדרשים אטמים מכניים דינמיים המאפשרים תנועה של הציר. האטם המכני מונע נזילות ודליפות באמצעות עקרון האטימה המבוסס על סיבוב של שני משטחי החלקה מלוטשים אחד כנגד השני. האטם המכני בנוי משני חלקים עיקריים – חלק סובב המחובר לציר ומסתובב אתו, וחלק נייח המותקן בפתח הכניסה של הציר לחלל עם הנוזל.

פתרון איכותי ומושלם לבעיות אטימה במכונות ומשאבות

אטמים מכנים מספקים פתרון לבעיית האיטום בכל מכונות ומתקני הייצור ובמשאבות שונות. ניתן למצוא את האטמים המכניים בכל משאבה המותקנת במפעל ובמגוון רחב של מכונות ייצור. האטמים המכניים נמצאים בשימוש נרחב במפעלים כימיים, במפעלים פטרו-כימיים, בתעשיית הדלק, האנרגיה, הדשנים, הכימיקלים, חומרי הדברה, מינרלים ובתעשיות האנרגיה, החקלאות ועוד.

בין השאר, האטמים המכניים מספקים פתרון מושלם לבעיות האיטום במשאבות מכל הסוגים, במדחסים, במפוחים, במיקסרים, בריאקטורים, במערבלים ובמתקנים כימיים. כמו כן, הם נחוצים במתקני תעשיות התהליך, בתעשייה האווירית, בצוללות, באוניות ועוד. בנוסף, האטמים המכניים מתאימים גם למערכות מיזוג אוויר, ומתקינים אותם במדחסים ובמשאבות מי הקירור, הם מהווים פתרון לאיטום יעיל גם במתקני מחזור מים ושפכים.

חשוב להדגיש כי השימוש באטמים מכניים מתאים למגוון רחב של יישומים, כאמור הם משמשים למניעת חדירה או זליגה של נוזל או חומר במתקנים ומכונות בהם קיימים רכיבים נעים בתוך חלל נוזלי. לכן, בכל הדגמים של משאבות צנטריפוגליות, בממסרות, במדחסים ובמכונות ייצור תעשיות ניתן למצוא לפחות אטם מכני אחד, בדרך כלל יש יותר. האטם המכני מאפשר לרכיבים הדינמיים לנוע לתוך האזור בו נמצא הנוזל, כאשר הרכיב הדינמי במכונה מגיע מאזור חיצוני לחלל בו נמצא הנוזל.

לכן, האטם המכני חייב להיות עשוי מחומר קשיח ועמיד, למשל ממתכת או מפולימר מוקשח, ורוב הדגמים הם בעלי תצורה מורכבת עם פתח מעבר. ניתן להזמין אטמים בגדלים סטנדרטיים העומדים בתקנים שונים, בהתאם לתעשייה ולדרישות. יש גם אפשרות לייצר את האטמים המכניים לפי דרישה ובהתאמה אישית למאפייני המכונה או מתקן הייצור, ובהתאמה לתקנים המחייבים.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
אטמים מכנים והשימושים שלהם בתעשיות השונות, 10.0 out of 10 based on 1 rating
דילוג לתוכן