הדברה ירוקה
כללי

הדברה ירוקה לאורך זמן – יש דבר כזה!

למזלם של שוחרי איכות הסביבה וכל מי שלא אוהב לחיות ליד מזיקים וחרקים, אפשר לבצע כיום פעולות ממוקדות וירוקות של הדברה אפקטיבית למשך תקופה ארוכה. במאמר הבא נסביר כיצד מתבצעת ההדברה ונמנה את היתרונות שלה

הדברה ירוקה
הדברה ירוקה

המטרה של כל הדברה היא להרחיק ולצמצם את השפעתם השלילית של מזיקים. הדברה מיועדת ליצורים ממחלקות טקסונומיות מגוונות כגון צמחים, חיידקים, עופות, דגים, יונקים ופטריות, אך היא מבוקשת בעיקר בהקשר של חרקים. העניין החשוב הוא כיצד מבצעים את ההדברה ובאילו חומרים בוחרים להשתמש. בעוד בעבר האפשרות היחידה הייתה ריסוס כימי ושימוש ברעלים, כיום יש שיטות ירוקות ולא פחות אפקטיביות.

הדברה ירוקה עושה שימוש בתכשירים בעלי רמת רעילות נמוכה. התכשירים מתפרקים באופן יעיל והם אינם מסכנים את הסביבה ואת המשפחה או מזהמים מי תהום. מדובר על שורה ארוכה של תכשירים ספציפיים הפוגעים אך ורק במזיקים להם הם מיועדים. יתרה על כך, הדברה מן הסוג הזה שמה דגש על שלושה עקרונות מנחים:

א. זיהוי מוקד הבעיה – בשלב הראשון מגיע מדביר אל בית הלקוח או העסק ומזהה את מוקד הבעיה. אף הדברה ירוקה לא מבוצעת באופן אגרסיבי או ללא תכנון מוקדם.

ב. טיפול בבעיה ולא רק בתסמינים – בשלב השני בוחנים את התסמינים אך משתמשים בהם כדי לטפל בבעיה המקורית. במילים אחרות, לא מסתפקים בהרחקת מזיקים מאיזור מסוים ובודקים כיצד ניתן למנוע את הישנות הופעתם לאורך זמן.

ג. פיזור אפקטיבי של חומרים – בשלב השלישי בוחרים באילו חומרי הדברה להשתמש לפי נתוני הסביבה, סוג המזיקים ושיקולים נוספים. הפיזור האפקטיבי תורם ליעילות הממושכת של החומרים ושל ההדברה.

למי מתאימה ההדברה?

הדברה ירוקה מתאימה ללקוחות במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. אפשר להזמין מדביר המשתמש בשיטה הזו לבית ולדירה, ללא חשש מפגיעה בתינוקות, פעוטות וילדים. אפשרות אחרת היא ליצור קשר עם נציגי חברת הדברה ולשמוע על הצעות מחיר לעסקים, חנויות, מפעלים וכן הלאה. גם גורמי תחזוקה בעיריות מקומיות עושים שימוש בהדברה כזו בשטחים ציבוריים וכך מונעים את פיזור הרעלים המסוכנים.

לסיכום, שימוש בחומרים בעלי רעילות נמוכה מאפשר הדברה יעילה לאורך זמן וללא פגיעה באיכות הסביבה. ההדברה הזו זוכה להצלחה ועולה בקנה אחד עם השאיפות של ארגונים אקולוגיים ולקוחות פרטיים.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
הדברה ירוקה לאורך זמן – יש דבר כזה!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

אולי גם תאהב...