איכות הסביבה
כללי

איכות הסביבה – לדעת לעשות מכל בגד זהב!

תצרוכת בגדים בכמויות אדירות לא תמיד משפרות את איכות הסביבה בו אנו נמצאים. תופעת המחזור של חפצים כמו בגדים נכנסה מאוד, זאת על מנת לצמצם את הפגעים התברואתיים שנגרמים כתוצאה משריפות טקסטיל ועוד..

אם כן כיצד נותר לנו להתלבש בצורה עדכנית, יפה ומכובדת ללא השלכת הבגד אל פח האשפה? זאת ועוד לפניכם כאן.

שידרוג בגדים 

איכות הסביבה
איכות הסביבה

יש לומר את האמת – לא כל הילדים שמצטלמים לכתבות על צרכנות בטלויזיה הם בזבזני כסף גדולים, ולא כל הילדים גורמים להוריהם הוצאות ענק על רכישת מותגים יקרים או על טרנדים נחשבים. יש הרבה מאד ילדים המכירים את המצב הכלכלי בביתם, והם לא מתביישים בכך. הדבר אינו מונע מהם להיות מעודכנים בכל הנוגע ללבוש ואופנה, והם יודעים לעשות זאת בעצמם. שידרוג הבגד על ידי ניטים הוא אחת הדרכים המקובלות והנפלאות לעשות זאת.

שיטות שונות לשדרוג בגדים

הרעיון הכללי הוא לרכוש פריט לבוש סטנדרטי וזול במחיר, ולשדרג אותו כאילו ונקנה בחנות אופנתית המציעה בגדים מעוצבים. בתוספת של שקלים בודדים ועם קצת דמיון יצירתי תוכלו לעשות זאת בקלות ובהנאה רבה. הפיכת בגד לאופנתי ומעוצב תלוי ברצון שלכם יותר מהכל. להלן כמה רעיונות שניתן לעשות בהם שימוש בקלות כדי לשדרג בגדים שונים:

  • ניטים – שידרוג הבגד על ידי ניטים הוא קל ומרהיב. אותם קישוטי מתכת שניתן לראות על מכנסי ג'ינס שונים הם הניטים המדוברים, והם מגיעים בצורות ובצבעים שונים. את הניט מוספים לבגד על ידי נעיצת השפיץ בתוך הבגד, וכיפופו מצידו האחר של הבד. חשוב לרכוש ניטים שאינם זקוקים למכונה מיוחדת כדי להצמידם לבגד. כדי להגיע לתוצאה טובה מומלץ למרוח מעט דבק על הניט לפני שנועצים אותו בבגד.
  • פאצ'ים – פאצ' הוא בעצם רקמה או הדפסה בגודל מסויים שבצידו השני יש דבק. הדבק נמס בחום. מניחים את הפאצ' במקום הרצוי על החולצה או המכנסיים ומגהצים. החום של המגהץ מצמיד ומדביק את הפאצ' לבגד, והוא מוכן ללבישה מיידית. בחנויות שונות של מכירת פאצ'ים תוכלו למצוא מגהצים מיוחדים להדבקתם.
  • אבני קריסטל – אבני קריסטל ניתן למצוא ברמה שונה של ברק, איכות וצבעוניות. לאבנים רבות יש דבק כמו בפאצ'ים, וניתן לגהץ אותם מעל הבגד כדי להדביקם. ישנם גם אבני קריסטל ללא דבק, שאותם יש להדביק עם דבק שיבוץ מיוחד. אבני קריסטל מגיעות בצורת של פרחים, חיות וכדומה.
  • שרשרות – שרשרות אלה דומות לשרשרות של תכשיטים, וניתן לעשות בהם שימוש בבגדים על ידי הדבקתן, או קשירתן לבגד, ואף העברתן בין ניט לניט. שרשרות אלה אינן עשויות זהב או כסף, ולכן יש להן נטייה להחליד. כדי למנוע זאת עדיף לרכוש שרשרות מאלומיניום שהוא חומר שאינו מחליד. אם אין בנמצא שרשרות מאלומיניום, מומלץ למרוח אותן בלאק שקוף שמיועד לציפורניים. הדבר ישמור על השרשרת לאורך זמן שלא תחליד.
  • טוליפ – טוליפ הוא דבק שמיועד לבדים, והוא מגיע בצבעים שונים עם ובלי נצנצים. הטוליפ מאפשר הדבקת כל דבר לבגד, כולל אבני קריסטל. ניתן גם לצייר על הבגד בעזרת הטוליפ, וגם בעזרת שבלונות שניתן לרכוש בחנויות השונות לאביזרי יצירה.

שידרוג הבגד על ידי ניטים, אבני קריסטל, מדבקות פאצ', שרשרות וכדומה יכול להפוך כל בגד סטנדרטי לבגד מעוצב. עשו זאת כיד הדמיון הטובה עליכם.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
איכות הסביבה – לדעת לעשות מכל בגד זהב!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

אולי גם תאהב...