3 סיבות לבצע פינוי בינוי בירושלים

פינוי בינוי בירושלים היא אחת התכנית הנפוצות ביותר בשנים האחרונות כמו בכל רחבי הארץ, בעיקר הודות לתמ"א 38 שהגיע עלינו לטובה. תכנית פינוי בינוי לרוב נתפשת כמוצלחת יותר מאשר מ"א 38 א' שכוללת רק את חיזוק המבנה, ובמאמר זה נסביר מדוע היא עדיפה.

למה צריך פינוי בינוי?

תכנית פינוי בינוי נשמעת כמו תכנית שלילית מאוד תחילה, אך כאשר מבינים מה עומד מאחוריה מבינים כי היא תכנית הרבה יותר טובה מתכניות אחרות. אין ספק כי התכנית הזו מפנה דיירים מבתיהם והורסת את בית ילדותם, אך בפועל זו תכנית הרבה יותר מוצלחת ואף פשוטה מאשר תכנית חיזוק המבנה. נכון שהיא מורכבת יותר אף עבור הדיירים זו משימה נוחה יותר. פינוי בינוי היא לעתים התכנית היחידה שתהיה טובה למבנה מסוים שמצבו ממש רע.

אלו יתרונות מכילה תכנית פינוי בינוי בירושלים?

  • תכנית פינוי בינוי נוחה יותר עבור הדיירים. נכון שזה נשמע מעט מוזר אך למעשה היא מסובכת יותר רק עבור היזם והקבלן. עבור הדיירים מדובר בתהליך נוח יותר כיוון שהם צריכים לעזוב את הדירה שלהם פעם אחת, בדרך כלל למשך כמה שנים ולרוב עד 3 שנים, כאשר הם לא משלמים דבר: לא על השכירות, לא על המעבר עצמו וכמובן שהם מקבלים פיצויים נוספים על כל עיכוב. למה לחיות באתר בנייה אם אפשר אחרת?
  • היתרון השני של תכנית פינוי בינוי בישראל היא מתן אפשרויות רבות יותר למבנה. בתמ"א 38 א' אי אפשר להוסיף יותר מידי קומות ואי אפשר לבנות יותר מההגבלות שמקבלות לא מעט ביקורות ומעוררות לא מעט מחלוקות בכל רחבי הארץ, אך עם תכנית פינוי בינוי הכל הופך להיות יותר אפשרי. אפשר להוסיף יותר דירות, אפשר לשדרג את המבנה בצורה רחבה יותר ולמעשה העיצוב שלו עצמו יהיה הרבה יותר גמיש.
  • פינוי בינוי בירושלים מעניק לדיירים דירה בעלת ערך הרבה יותר גבוה, כאשר הם לא שילמו עליה דבר.. לא רק שהדיירים גרים בשכירות שהם לא משלמים, לאחר מכן הם מקבלים דירה חדשה בבניין חשד, דירה מעוצבת יותר וגדולה יותר, בלי מאמץ כלל.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
3 סיבות לבצע פינוי בינוי בירושלים, 10.0 out of 10 based on 1 rating
דילוג לתוכן