3 יתרונות של רכבים חשמליים שישדרגו את החיים שלכם

אחד התחומים המזהמים ביותר את האוויר שאנחנו נושמים ומזרז את תהליך ההתחממות הגלובלית הוא תחום התחבורה.

מאז שהאדם עבר מרכיבה על סוסים לשימוש ברכבים ממונעים, לפני כמאה שנה פחות או יותר, ועד היום – מנועי הבערה הפנימית זכו לשינויים קטנים יחסית.

השינויים האלה אמנם הפכו אותם ליעילים ומהירים יותר, שקטים הרבה יותר וגם פחות מזהמים, אבל בשורה התחתונה, מדובר על שריפת דלק שמניעה בוכנות.

באופן כללי, המנועים האלה לא נחשבים מאוד יעילים, ולמזלנו, שוק הרכב זוכה להתפתחות רחבה ולעליית מדרגה של ממש – החדירה של הרכבים החשמליים.

היתרונות של רכבים חשמליים

לרכבים חשמליים יש כמה יתרונות ברורים. אך במקום לפתוח ביתרונות הסביבתיים של הרכבים האלה, כדאי לשים לב ליתרון אחד שגורם להם להיות רכבים מועדפים על רבים.

נוחות שלא הכרתם

במקרים רבים, רכבים חשמליים נוחים יותר לשימוש מאשר רכבים עם מנוע בעירה פנימית. הנוחות הגדולה היא העובדה שניתן להתקין עמדת טעינה בחניה, וכך אין צורך לנסוע לתחנת הדלק או לעמדות טעינה ציבוריות.

הדבר נכון למי שגר בבית פרטי, אך חשוב לדעתי שניתן לבצע התקנת עמדת טעינה בבית משותף

גם כן. למעשה, כיום ישנן יותר ויותר חברות שמאפשרות לרשת את כל החניון של הבניין ולהקים תשתית לעמדות טעינה עבור כל הדיירים.

האפשרות להטעין את הרכב החשמלי כשהוא נמצא בחניה בזמן שאתם ישנים או רואים טלויזיה, חוסכת בסופו של דבר המון זמן בנסיעה לעמדות טעינה ציבוריות או לתחנות דלק.

שמירה על הסביבה

רכבים חשמליים יעילים יותר בהגנה על הסביבה, מכיוון שהם לא פולטים חומרים מזהמים בזמן הנסיעה.

נכון, הם צורכים חשמל, ורוב ייצור החשמל שלנו עדיין מזהם ברמה כזאת או אחרת, אבל חשוב לדעת שהיעילות של ייצור אנרגיה בתחנת כוח גבוהה יותר מאשר ייצור אנרגיה במנוע בעירה פנימית של מכונית.

בנוסף, המנועים של המכוניות החשמליות יעילים הרבה יותר מאשר המנועים של רכבים שמונעים בדלק ואפילו בגז.

נכון, יש עוד המון לאן להתקדם מבחינה סביבתית, בעיקר בכל הנושא של ייצור הסוללות ומציאת פיתרון עבור סוללות תקולות או ישנות, אך אין ספק שמבחינה סביבתית, רכבים חשמליים הם בשורה חיובית מאוד.

שמירה על הבריאות

העובדה שלאט לאט רכבים חשמליים מחליפים את רכבי הבנזין תסייע לכולנו לשמור על הבריאות. העובדה שבמרכזי הערים יסעו פחות מכוניות שפולטות מזהמים לאוויר שאנחנו נושמים, צפויה להפחית כמות מחלות הנשימה ואת מקרי הסרטן שפוקדים אותנו.

נסו לדמיין את העתיד הקרוב, ממש עוד כמה שנים, אז כמעט לא יהיו רכבים שמונעים במנוע בעירה פנימית. הרחובות שלנו יהיו שקטים ונעימים יותר, האוויר שלנו יהיה נקי יותר ויהיה הרבה יותר כיף להסתובב גם בערים מרכזיות ועמוסות.

בשורה התחתונה, רכבים חשמליים והתקנות של עמדות טעינה בחניות הפרטיות ובבניינים משותפים יהפכו את העתיד שלנו לנקי, שקט ובריא הרבה יותר.

אם אתם עדיין מחזיקים ברכב עם מנוע בעירה פנימית, אנחנו מזמינים אתכם להשתדרג לרכב חשמלי. אנחנו בטוחים שלא תרצו לחזור אחורה לעולם.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
דילוג לתוכן