פתרונות חימום ביתי שחוסכים באנרגיה

החורף מתקרב וכולם נערכים לקראת מזג האוויר הקר, הגשום והסוער המאפיין את התקופה המדוברת. הערכות לקראת עונת החורף כוללת כמובן את בחירת פתרון החימום המתאים ביותר לביתכם, אשר מצד אחד יחמם את חלל הבית בצורה הטובה ביותר ומצד שני יחסוך באנרגיה וכן יהווה פתרון ירוק וידידותי לסביבה.

 

כיצד מחממים את הבית?

עבור חימום הבית בחורף כיום לא חסרות אופציות. יחד עם זאת, ישנם כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון טרם אתם בוחרים את פתרון החימום הרלוונטי לכם. ראשית כל, עליכם לדעת כי לא כל חימום מתאים לכל חדר או לכל בית. ישנם פתרונות חימום המתאימים לחדרים קטנים בלבד, ישנם כאלה שמחממים בצורה נקודתית ועל כן בכדי להתחמם יהיה לכם צורך לשבת מאוד קרוב אליהם וישנם כאלה אשר מתאימים לבתים פרטיים כי הם דורשים ארובה.

כמובן שחשוב מאוד לקחת בחשבון גם את ענייני הבטיחות של פתרונות חימום, בייחוד אם מדובר על בית שיש בו ילדים. סוג החום גם מהווה קריטריון שכן, חשוב לבדוק האם החום של המוצר נעים וטבעי או מייבש ומחניק. כמו כן, כדאי לבדוק האם יש במכשיר בורר עוצמת חום כגון: טיימר, תרמוסטט ועוד אשר מאפשרים שימוש נוח יותר במכשיר.

כמובן שחשוב מאוד לבדוק את כל מה שנוגע לצריכת אנרגיה של מכשיר החימום הן מהבחינה של חיסכון בחשמל והן מבחינת שמירה על איכות הסביבה. כיום ניתן למצוא לא מעט פתרונות חימום ירוקים.

 

סוגי פתרונות חימום לבית

מזגן מהווה את אמצעי החימום הנפוץ ביותר בחורף הישראלי. ביכולתו לחמם חדרים קטנים וגדולים אך החום שהוא מוציא הוא חום מייבש, צריכת החשמל שלו גבוהה, ניתן לחמם את הבית באמצעות רדיאטור. מדובר על אמצעי חימום פשוט ונוח שמפזר חום באמצעות צלעות חימום, כאשר היתרון המרכזי שלו הוא הבטיחות שלו. יחד עם זאת, החיסרון העיקרי שהוא שהרדיאטור הוא בין אמצעי החימום היקר ביותר. ניתן לחמם את הבית גם באמצעות מפזר חום, תנור ספירלה, קמין גז, קמין עץ ועוד.

 

חימום הבית באמצעות אנרגיה ירוקה

ישנם לא מעט פתרונות חימום אשר צורכים לא מעט אנרגיה ממקורות לא ירוקים ובשל כך, הם פחות ידידותיים לסביבה. אם חשוב לכם לשמור על איכות הסביבה ועל כדור הארץ, ניתן לבחור כיום בכאלו  שמתבססים על אנרגיה ירוקה. בין פתרונות הללו ניתן למצוא:

חימום תת רצפתי- מדובר אמנם על פתרון חימום שדורש תכנון מראש ועל כן המערכת תותקן לפני שבונים בית חדש או בתהליך שיפוץ יסודי של בית, אך היא מהווה מערכת יעילה מאוד לצורך חימום. חימום זה הוא גם בטוח שבו אין סכנת כוויות, אין סכנת התלקחות ואין את הקרינה האלקטרומגנטית. ניתן לחמם את החימום בהתאם לחלקי הבית השונים כך שהחימום יהיה ממוקד וחסכוני יותר.

אמצעי חימום נוסף שידוע כירוק וידידותי לסביבה הוא משאבת חום. מדובר על  פתרון חכם ומהפכני. המערכת המדוברת מציעה פתרונות חימום מעולים לצד חיסכון כספי משמעותי. במשאבות ניתן להשתמש גם לחימום בריכות שחייה, לחימום בתעשייה, לחימום בתים פרטיים ועוד.

כמו כן, ניתן להפעיל את אמצעי החימום השונים באמצעות אנרגיה סולארית ולא באמצעות חשמל. האנרגיה הסולארית נוצרת על ידי השמש. בכדי להפיק את האנרגיה מקרני השמש יש צורך להתקין פאנלים סולאריים שיקלטו את קרני השמש וימירו אותם לאנרגיה, כאשר באמצעות אותה אנרגיה ניתן להפעיל את אמצעי החימום ולהנות מחשמל בעלויות הרבה יותר זולות.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
דילוג לתוכן