כללי

פלסטיק ממוחזר מומלץ או לא?

מיחזור הוא צו השעה ותהליך המחזור מאפשר שימוש חוזר בחומרים שונים כאלה ואחרים, אשר לולא המחזור, מטבע הדברים וודאי היו מוצאים את עצמם מוטמנים בבטן האדמה או נשרפים וגורמים לפגיעה קשה בסביבה. המחזור מאפשר ליצור מוצרים חדשים מאותה פסולת מזהמת, ופלסטיק הוא אחד החומרים הממוחזרים ביותר ברחבי העולם כולו. למה? כי פלסטיק הוא חומר אשר שריפתו מזהמת את הסביבה, הטמנתו לא גורמת לו להתכלות אלא לאחר אלפי שנים, וכשבעלי חיים מוצאים אותו בטבע וחושבים אותו למזון הם מתים מאכילתו לצערנו הרב. כל הסיבות הללו ובהינתן שפלסטיק הוא מוצר לוואי של הנפט שיש לצמצם את השימוש בו מכל הסיבות הידועות לכל, הרי שמחזור פלסטיק לא רק מומלץ, אלא נחוץ ביותר בעידן בו אנו חיים כיום.

מחזור הפלסטיק

פסולת הפלסטיק במדינת ישראל נמדדת בכ 600 אלף טון בשנה. כמאה אלף טון מקורם בפחת או בנפולת של מפעלים ומכיוון שכל הזמן יש עלייה בצריכת מוצרי פלסטיק הצפי הוא שמספרים אלה יגדלו בעתיד. כיום ממוחזרים כ 60 אלף טון פלסטיק בשנה בישראל שמהווים כ 10% מהכמות השנתית. המחזור נעשה ב 20 מפעלים שונים.

מחזור הפלסטיק המוכר לכולנו נעשה על ידי איסוף בקבוקים מפלסטיק מסוגים שונים ברחבי הערים במיכלי הרשת המפורסמים המוצבים בכל פינת רחוב כמעט, אך יש גם מחזור של פסולת פלסטיק של מפעלים תעשייתיים.

היתרונות של מחזור פלסטיק

למחזור פלסטיק כמה יתרונות גדולים והם:

  • הקטנת שטחי המזבלות – מחזור טון אחד של פלסטיק חוסך 7 מטרים מעוקבים של שטח מזבלה
  • עלויות טיפול באשפה נמוכות יותר
  • ניקיון רב יותר במקומות ציבוריים
  • חיסכון ושימור אנרגיה – ייצור מוצרים מפלסטיק ממוחזר עושה שימוש בשני שליש האנרגייה הנחוצה לייצורם מפלסטיק חדש
  • הפחתת גזי החממה
  • ייצור מוצרים חדשים מפלסטיק ממוחזר עמידים יותר מפלסטיק חדש וזולים יותר

    באדיבות ניסטק – למעבר לאתר לחצו כאן

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

אולי גם תאהב...