מוצרים ירוקים בסביבה ירוקה
כללי

עיצוב הגינה- הפרגולה היא חלק משמעותי בעיצוב

עיצוב הגינה הפך לאומנות בפני עצמה וכדי לעצב גינה מושקעת ומרשימה יש להתאים את העיצוב שלה למבנה של הבית, לעיצובו ולסביבה בה הגינה נמצאת, בצורה זו תהיה הגינה מעין המשך של הבית ויתקבל מראה טבעי ונעים לעין.

אם אתם מעוניינים לעצב את הגינה שלכם ורק עברתם לבית כך שאתם מתכננים לעצב גם אותו הרי שאתם נמצאים במצב הטוב ביותר משום שאתם יכולים לתכנן את העיצוב של הבית והגינה יחדיו אך במרבית המקרים אנשים שיש להם גינות מעוניינים לשפץ ולשנות את הגינה לאחר תקופה- להפיח בה רוח חיים או פשוט לשנות אותה כדי לרענן את המראה שלה.

יצירת התאמה בין עיצוב הגינה ובין הבית

נתמקד במצב השני שהוא המסובך יותר כך שהמטרה תהיה להתאים את עיצוב הגינה לעיצוב הבית ויתכן שיהיה כדאי להיעזר בשירות של אדריכל נוף.

במידה ואתם מתגוררים באזור הצפון תוכלו לעצב את הגינה באמצעות סלעי בזלת, אם אתם מתגוררים בשומרון תוכלו להוסיף לגינה עצי זית, עיצוב גינה באזור המרכז יוכל לכלול מדשאה וצמחיה רב שנתית, פרחים צבעוניים, אביזרי נוי, תאורת גינה, סלעים ועוד, אם סגנון הבית הוא ים תיכוני ניתן לתכנן את הגינה בסגנון ארץ ישראלי ולשלב בה שבילי אבנים, צמחיה מקומית לרבות צמחים מטפסים ואם מדובר על בית שמעוצב בסגנון מודרני רצוי לתכנן גינה בעלת קווים ישרים ונקיים- כמובן שאלמנטים הללו יוכלו להימצא בכל האזורים ואדריכל מקצועי ידע כיצד לבצע את ההתאמה באופן מדוייק.

כמו כן, חשוב להתאים את הגינה לבני הבית, מכאן ניתן להבין שלכל גינה יהיה אופי משלה וגינה לזוג מבוגר לא תהיה דומה לגינה של קבוצת חברים צעירים או גינה למשפחה שיש בה ילדים קטנים. נוסף על כך, יש אנשים שאוהבים עיצוב מודרני, אחרים אוהבים סגנון כפרי, יש אנשים שאוהבים גינה שמעוצבת בסגנון טרופי או קלאסי וכו'. מעבר לזאת יש אנשים שאוהבים לשבת בחוץ ולארח- יש אנשים שלא נמצאים הרבה בגינה ועוד וחשוב להתייחס לנתון הזה.

פרגולה לגינה- פתרון מצוין לחובבי הגינות

אנשים רבים שאוהבים לשבת בגינה- לארח חברים, לקרוא ספר, לשחק עם הילדים, לפתוח את הבוקר בגינה עם כוס קפה ועיתון או לבצע כל פעילות אחרת בגינה נמנעים מכך כאשר מזג האוויר קיצוני. כדי לפתור את הבעיה ולאפשר להם ליהנות מהגינה המעוצבת גם בימות החורף וגם בחודשי הקיץ החמים בהם השמש מסוכנת מחליטים רבים להתקין פרגולות. באמצעות הפרגולות ניתן לשהות בגינה במשך כל השנה. כיום, ניתן למצוא מגוון סוגים של פרגולות כאשר העיקריות בהן הן פרגולות אלומיניום ופרגולות מעץ.

 

פרגולות מאלומיניום או פרגולות מעץ?

ישנם כמה הבדלים בין פרגולות מעץ ופרגולות מאלומיניום: פרגולות מאלומיניום יתאימו לסגירת חורף וניתן לבנות אותן גם בצורת קשת. ניתן לבחור בין מגוון צבעים- המבחר נרחב יותר מאפשרויות הצבעים שיש לפרגולות עץ וניתן למצוא אפילו פרגולות מאלומיניום בעלות מראה שמדמה עץ. הפרגולות עמידות ביותר ואינן דורשות תחזוקה, כך שלמרות שהן יקרות יותר מפרגולות מעץ מדובר על השקעה משתלמת.

פרגולות מעץ בנויות ממגוון סוגי עצים- ביניהם: פרגולות מעץ לבן גושני, פרגולות מעץ אורן, פרגולות מעץ דו שכבתי, פרגולות מעץ מלא ועוד- כך שניתן לבחור בסוג העץ ובצבעו. כמו כן, ניתן לבחור בפרגולות רחבות ומאסיביות או בפרגולות שיוצרות הצללה חלקית או מוחלטת. פרגולות עץ יתאימו למגוון בתים- בעיקר לבתים שמעוצבים בסגנון טבעי וכפרי. יש לציין כי כל הפרגולות שעשויות מעץ דורשות תחזוקה.

נוסף על כך, ניתן לבחור בפרגולה מתקפלת אשר מכילה מנגנון שליטה חשמלי או ידני- באמצעות המנגנון ניתן לפתוח ולקפל את הפרגולה. אפשר להוסיף לפרגולה גופי תאורה מתאימים אשר ייצרו אווירה ייחודית-  מומלץ להשתמש בתאורת LED  משום שהיא מאפשרת למשתמש להתאים את התאורה, יהיה נוח להשתמש בה, היא חסכונית, מחזיקה מעמד למשך זמן רב וידידותית לסביבה.

אז מהי הפרגולה שמתאימה לכם?

חשוב מאוד להתאים את הפרגולה לעיצוב הבית ולעיצוב הגינה. פרגולה איכותית ומעוצבת אשר מתאימה לעיצוב הבית והגינה תוכל להפוך את הבית למקום נעים ומרשים עוד יותר.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

אולי גם תאהב...