כללי

ניקוי חול תוך שמירה והגנה על סביבתך

ניקוי חול: הפיתרון היעיל ביותר להסרת לכלוך עקשני על מתכת

ניקוי בהתזת חול הוא שמה של טכניקה אשר עושה שימוש באמצעים מתקדמים לצורך הסרת לכלוך ממכונות, מתכות, וכל סוג אחר של מוצר תעשייתי. כידוע, מתכת נוטה לצבור לכלוך כתוצאה מקורוזיה, לחות, תנאי שימוש ועוד. אמצעי ניקוי סטנדרטיים לא תמיד מספיקים על מנת לנקות את המתכת, ואינם מצליחים להשיג את המטרה. לעומת זאת, בעת ניקוי חול מתיז ציוד ייעודי חומר שוחק אל עבר המתכת באמצעות אוויר דחוס, מים או נוזל אחר.

המהירות הגבוהה בה מותז החול לעבר המשטח מאפשרת מלבד ניקוי, גם חספוס או אפילו פיסול. בנוסף, סוגים רבים של מכשירים להתזת חול נעזרים בגז דחוס, וזאת על מנת להוביל את החומר בעוצמה גבוהה יותר.

שימושים של ניקוי בהתזה

ניקוי בהתזה מיועד למכונות בכל הגדלים ומבטיח תוצאות מרשימות. יחד עם זאת, על מנת להבין את אופי הפעילות של ניקוי בהתזה, כדאי למנות את סל השימושים הרחב אותו מייצגת השיטה:

–          ניקוי מבני אבן

–          ניקוי חלודה לפני גלוון

–          ניקוי לפני צביעה בהתזה עבור שימושים פרטיים או תעשייתיים

–          כיתוב בשיש או חריטה על מצבות

–          ניקוי גופי אניות משאריות צבע

–          ייצור שילוט תלת מימדי מזכוכית

יתרונות של התזת חול

ניקוי בהתזה הוא דוגמא מצוינת לאופן בו משתלבות טכניקות מתקדמות עם אמצעים מסורתיים. הסרת לכלוך עקשן על מתכת בעזרת הניקוי הזה משפרת את סביבת העבודה, מייעלת את תהליך הייצור ומקנה יתרונות רבים. התזת חול לצורך ניקוי המתכות גם מונעת בזבוז זמן וכסף, ומספקת תוצאות לאורך זמן.

התזת חול חוסכת עד 70% מהזמן ביחס לכל שיטת ניקוי אחרת של הסרת חלודה. המחיר המשתלם של התזת חול הופך את שיטת הניקוי הזו לאטרקטיבית עבור עסקים קטנים, בינוניים וגדולים, וגרגירי החול הקטנים מציעים גימור איכותי ברמה מושלמת. ניתן להשתמש בשיטות של התזת חול לצורך קליטת צבע אופטימאלית, ושימור הצבע לאורך זמן.

שלבים בניקוי חול תוך שמירה על איכות הסביבה 164467084

איכות הניקוי בהתזת חול תלויה בגורמים כגון שיטת יישום הניקוי, קשיות החומרים השוחקים, גודל החלקיקים השוחקים, ובעיקר מהירות ההתזה, זוויות אקדח ההתזה, המרחק בין האקדח למתכת ועוד. לא ניתן להשתמש בשיטות המתקדמות לניקוי בהתזה באופן עצמאי, וכדאי לגייס את שירותיהם של אנשי מקצוע. תהליך של ניקוי חול באמצעות התזה על מתכות מתבצע במספר שלבים:

1. לחץ אוויר חזק לצורך הטלת חומרים שוחקים על המתכת

2. חיכוך של החלקיקים עם המתכת

3. ניקוי תוך שימוש אפשרי בתחליפי חול ידידותיים לסביבה, כגון סודה לשתייה, קליפות אגוז, גרגרי בזלת וכדומה

לסיכום, עבודות ניקוי חול או צביעת מתכות באמצעים מיוחדים מתבצעות על ידי מומחים מנוסים. ניקוי בהתזה מתאים לכל סוגי המתכות, ומסוגל להתמודד גם עם הלכלוך העקשן ביותר.

מוגש באדיבות המצבעות המאוחדת נתניה – מבצעת ניקוי חול

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

אולי גם תאהב...