מפוח
כללי

הקשר בין מפוח לסביבה ירוקה

מפוח הוא אמצעי שתפקידו להאיץ את זרימת האוויר ולכן הוא משמש לפינוי רעלים, ריחות לא נעימים וחומרים מזהמים. בהקשר הסביבתי ניתן לזהות קשר חשוב בין האמצעי הזה לבין שמירה על איזון אקולוגי. זו גם אחת הסיבות המרכזיות לחוק שהחוב מחייב התקנת פתרונות אוורור מן הסוג הזה במקומות מסוימים.

מפוח
מפוח

אוורור יעיל מונע בלאי ושחיקה ממכונות והוא חשוב גם עבור בני האדם. בעזרת האוורור ניתן להשיג שורה ארוכה של מטרות:

א. שימוש תעשייתי או ביתי – הקשר בין פתרונות אוורור לסביבה ירוקה לא קיים רק במבני תעשייה. הוא משותף לשימוש תעשייתי או ביתי וההוכחה לכך היא המגוון הרחב של הפתרונות הקיימים.

ב. שטחי חקלאות ומרעה – חלק גדול מאוד מפתרונות האוורור מיועדים לשמור על סביבה ירוקה ליד שטחי חקלאות ומראה. כמעט בכל שטח חקלאות יש לפחות כמה סוגים של פתרונות אוורור לשמירה על אוויר נקי. בנוסף, ניתן לראות את השימוש בהם בלולים, רפתות, חממות ועוד.

ג. אלטרנטיבה להתקנת מזגניםמפוח מומלץ להתקנה במקומות שבהם אי אפשר להתקין מזגנים. מהבחינה הזו הם מהווים אלטרנטיבה לא פחות זמינה ויעילה. ההתקנה שלהם מבוצעת על ידי אנשי מקצוע והיא מוכיחה את עצמה בטווח הקצר והארוך.

ג. חיסכון באנרגיה – כמובן שהקשר בין פתרונות אוורור לסביבה ירוקה נובע בחלק מהחיסכון באנרגיה. מפוחים צורכים פחות חשמל ואנרגיה מאשר מזגנים, למרות שהם ממלאים פונקציה דומה. זהו חיסכון שאותו ניתן להרגיש כבר לאחר מספר שבועות של שימוש אינטנסיבי בפתרונות אוורור מסוגים שונים.

סוגים של פתרונות אוורור

בשנים האחרונות נעשה ברור שיש צורך במאמץ גורף ומשותף על מנת להשיג את המטרות של שמירה על איכות הסביבה. בין היתר ניתן לראות זאת בסוגים השונים והחדשים של פתרונות אוורור. אם בעבר למשל אפשר היה לבחור רק בין פתרון אוורור צנטריפוגלי או צירי, הרי שכעת יש פתרונות חדשים.

שמירה על איכות הסביבה היא חלק בלתי נפרד מהסיבות להשתמש בסוגים מסוימים של מפוחים. כדאי להתאים את המפוחים לאופי השימוש ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
הקשר בין מפוח לסביבה ירוקה, 10.0 out of 10 based on 1 rating

אולי גם תאהב...