כללי

4 כללי מפתח לאחסנה בטוחה ונכונה

חפצים נכנסים למחסן ולא עוברים לפח הזבל משום שיש לבעליהם כוונה לעשות בהם שימוש בעתיד הקרוב או הרחוק יותר. מכאן שהם צריכים לצאת מהמחסן בדיוק כמו שנכנסו אליו – כלומר בלי פגע. בכדי להבטיח זאת, יש לעמוד בכמה כללים חשובים שנמנה להלן.

היזהרו מלחות

לחות היא האויבת הגדולה ביותר של ענף האחסנה. בין אם אתם מאחסנים מוצרי אלקטרוניקה, ריהוט, מוצרי חשמל או ניירת – הלחות היא

אחסנה בחיפה
אחסנה בחיפה

אויבת קטלנית עבורם. עובדה זו חשובה במיוחד אם אתם זקוקים למחסן באזורים לחים. כך למשל, אחסנה בחיפה מצריכה היערכות מיוחדת ובחינה מדוקדקת של המחסן בכל מה שקשור בלחות. הסיבה לכך ברורה מאליה. בעיר מדברית כמו באר שבע אין צורך לעשות פעילויות מיוחדות כדי להגן על תכולת המחסן מפני לחות, כי הלחות נמוכה מאוד ממילה. בעיר חוף כמו חיפה הלחות גבוהה מאוד תמיד, ויש גם כמויות גדולות של גשם, אז אחסנה בחיפה מחייבת בחינה מעמיקה של עמידות בפני לחות.

קל מאוד לזהות מחסן שסובל מבעיות של רטיבות – זה ניכר בהתנפחות של הקירות, בסדקים ובעיקר בריח של עובש. אגב, הריח הזה דבק גם בכל הדברים שמוחזקים במחסן כזה.

הגנה מפני מזיקים

מזיקים דוגמת תיקנים ועכברים יכולים לגרום לנזק רב לחפצים שלכם. העכברים מכרסמים רהיטים ופוגעים בהם, והתיקנים משאירים את הביצים שלהם בתוך החפצים השונים, וכך הם מגיעים אליכם הביתה. בין אם אתם מחפשים שירותי אחסנה בחיפה או בעיר כמו באר שבע, חשוב לוודא שבעלי המחסן דואגים לריסוס מונע ובכך מוודאים שהמחסנים נקיים ממזיקים. חשוב לזכור שעכברים, ג'וקים ונמלים מוצאים את דרכם לכל מקום, ולכן ריסוס מונע הוא בגדר של תנאי תחזוקה חובה.

שמירה על הניקיון

מחסן טוב הוא מחסן ששומר על הניקיון. בלגן וחוסר סדר בעלי מתכונת בטוחה לכך שהחפצים שלכם פשוט ילכו לאיבוד. מעבר לזה, חוסר ניקיון מושך מזיקים, כך ששום ריסוס מונע לא ימנע מבעדם מלהגיע. אבק שנערם בכל מקום הוא סימן להזנחה, ומזיקים אוהבים את זה. מעבר לזאת, הניקיון והתחזוקה הלקויה עלולים להוביל לריחות לא נעימים, שידבקו בחפצים שלכם. אחסנה בטוחה חייבת להיות כרוכה בשמירה על הניקיון, לרבות ניקוי המחסנים אחת לתקופה.

אריזה נכונה

הסעיף הזה הוא כבר האחריות שלכם. ככל שתיטיבו לארוז את החפצים שלכם, כך הם יישמרו טוב יותר במחסן ששכרתם. כדאי לעטוף את כל מה שאתם מעבירים למחסן בניילון נצמד, ואם מדובר במשהו שביר, אז גם חשוב לעטוף אותו בניילון פצפצים. מעבר לזאת, חשוב להניח כל חפץ בצורה נכונה, עם הצד הנכון כלפי מעלה, ולוודא שהחפץ לא נפגע משום דלת או חלון כשהוא ייפתח. מעבר לזאת, יש להניח הכול בצורה יציבה, כך שהחפץ שבמחסן לא יגלוש וייפגע.

בין אם אתם מחפשים שירותי אחסנה בחיפה ובין אם בכל מקום אחר, השמירה על הכללים לעיל תסייע לכם להוציא את החפצים שלכם בדיוק במצב שבו הכנסת אותם למחסן.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

אולי גם תאהב...