מוצרים ירוקים בסביבה ירוקה
כללי

4 טיפים לשמירת איכות הסביבה בבית, בגינה, בעבודה ובכלל

סביבת המחיה היא דבר שמאוד חשוב לשמור עליו

הסביבה בה נמצאים צריכה להיות נעימה למחיה, ולאפשר לבני האדם ולבעלי החיים לחיות עם מינימום זיהום של האוויר והמים. המונח "איכות הסביבה" כבר מזמן הפך להיות שגור בפיהם של מעצבי דעת הקהל, כיוון שמדובר למעשה בשמירה על העתיד שלנו ושל הדורות הבאים. מניעה של זיהום הסביבה יכולה להתבצע במגוון דרכים, החל מזריקת הפסולת למקום הנכון ועל לניקיון של אזורי המגורים. חשוב להבין שאיכות הסביבה יכולה גם להתייחס למצב התברואתי, אשר עלול להיפגע בעקבות התרבות של מזיקים שונים. בתברואה עלולות לפגום באיכות הסביבה בה חיים. אם כן, השמירה על איכות הסביבה היא מאוד חשובה, הן לשמירה על הבריאות שלנו והן לשמירה על כדור הארץ לאורך שנים.

<< עבור שירותי הדברה בחיפה כנסו עכשיו>>

מוצרים ירוקים בסביבה ירוקה

מומלץ להשתמש בארבעה טיפים חשובים על מנת לשמור בקלות יתרה על הסביבה

שמירה מלאה על איכות הסביבה אינה פשוטה, אך כל אחד יכול לתרום את חלקו בארבעה צעדים פשוטים:

  • הפרדת פסולת – הפרדה של החומר האורגני, כמו אוכל, שאריות צמחייה וכולי, מהחומר האנאורגני, מאפשרת לשמור על כדור הארץ. הסיבה לכך היא שחומר אנאורגני ניתן למחזור וכך יש הרבה פחות בזבוז של משאבי הטבע. בנוסף, פותחו טכנולוגיות שמאפשרות להפיק גז טבעי מחומר אורגני שמתפרק, ובכך להוריד מאוד את השימוש בנפט.
  • הדברה ירוקה – חומרי ההדברה הרגילים עלולים לפגוע בסביבה, הן עבורכם והן עבור בעלי החיים שלכם. הם עלולים לגרום לגירויים ולכן יש לאוורר את הבית בו נעשה בהם שימוש. אולם, כיום ניתן לבצע הדברה ירוקה, אשר משתמשת בחומרים שאינם פוגעים לא בסביבה ולא באף יצור חי. עבור תושבי הצפון, כדאי לדעת שניתן לבצע הדברה בחיפה שהיא ירוקה. בנוסף לסוג זה, הדברה בחיפה ובמקומות נוספים יכולה להיות גם מסוג של הדברה ביולוגית, אשר מסתמכת על בעלי חיים שבאופן טבעי טורפים את המזיקים, ואינה מזיקה לסביבה.
  • ניקיון בחומרים טבעיים – ישנם חומרים טבעיים שקיימים בכל מטבח ובית, כמו סודה לשתייה, חומץ ומלח לימון. חומרים אלו יכולים להוות חומרי ניקיון מעולים והם למעשה מורידים לכלוך בצורה מצוינת. הם לא פוגעים בסביבה כלל. חשוב לדעת שגם קיימים בשוק חומרי ניקיון אקולוגיים.
  • מניעת שימוש בCFC – CFC הוא גז אשר פוגע בשכבת האוזון. התכשירים המכילים אותו הם לרוב בצורת ספריי, והם בשימוש ביתי נרחב. חשוב לשים לב שהמוצרים אותם אתם קונים אינם מכילים את הגז הזה, וכך תוכלו לשמור על שכבת האוזון אשר מגנה עלינו.

כל אחד יכול לשמור על הסביבה

למעשה, כל אחד יכול להגן על איכות הסביבה בדרכים שלו, החל מביצוע הדברה בחיפה שהיא ירוקה ועד לשימוש בחומרים שאינם פוגעים בסביבה. באמצעות כמה שינויים קטנים, בהחלט תוכלו לחיות במקום נקי יותר וטוב יותר.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

אולי גם תאהב...