שרינק והסביבה

מכונות שרינק כל מה שלא ידעתם על מכונות שרינק 

מכונות שרינק הן מכונות האריזה הכי פופולריות שיש. הן עד כדי כך פופולריות כך שאפשר למצוא אותם גם בחנויות ואפילו במגזר הביתי ולא רק במפעלים. מהי בכלל מכונת שרינק? מה הופך אותה לשימושית כל כך? מה הופך אותה ליעילה כל כך? הנה כמה פרטים שאת צריכים להכיר על מכונה זו.

מהי מכונת שרינק וכיצד היא פועלת?

מכונת שרינק היא למעשה מכונת אריזה בוואקום. אמנם יש עוד כמה סוגים של מכונות אריזה בוואקום אך היא הנפוצה ביותר בגלל שהיא קטנה מאוד ושימושית גם במגזר העסקי והפרטי. המגזרים הללו משתמשים בדרך כלל במכונת שרינק חצי אוטומטית כלומר מכונה שיש צורך להזין אותה ולהפעיל אותה כדי שהיא תוכל לארוז בצורה מוצלחת. יש גם מכונות אוטומטיות שכמובן נפוצות בעיקר במפעלים שבהם התהליכים צריכים להיות כמה שיותר יעילים וכמה שיותר מדויקים. מכונת השרינק צריכה להיות מוזנת בחומר אריזה, שלרוב יהיה ניילון בעובי ומסוג משתנה בהתאם לצורך, שמתכווץ אחרי חימומו.

שרינק

שרינק

למה שימושית מכונת שרינק?

כאשר המוצר שרוצים לארוז נכנס אל מכונת השרינק עם הניילון מסביבו, המכונה מתחממת. החימום גורם לחומר האריזה להתכווץ וכך למעשה הוא מגיע עד הקפלים הכי קטנים של המוצר ומקבל את צורתו. המכונה יכולה להיות שימושית מאוד למוצרים רבים וביניהם גם מוצרי מזון, מוצרי טקסטיל ואפילו כסף מזומן כדי שלא ייהרס עם הזמן. יש יתרונות רבים לאריזה בוואקום שגם אתם יכולים ליהנות מהם, כמו למשל הארכת חיי המדף של המוצר, הקטנת הנפח שלו כדי שיהיה יותר קל לאחסן אותו, הפיכתו לעמיד וחזק יותר ומניעת פגיעות חיצוניות וכן הלאה.

איפה משתמשים במכונה הזו?

במכונת שרינק משתמשים במגוון רחב של חנויות ומפעלים. השימוש במכונת שרינק פחות נפוץ במגזר הפרטי אם כי אפשר למצוא אותן מידי פעם, בדרך כלל לאריזה של בגדים לטווח הארוך כדי שלא יהרסו בגלל עובש. אפשר גם להשתמש במכונה הזו כאשר עוברים דירה על ידי אריזה של כל המוצרים השבירים או הרגישים, כדי שלא יזוזו. למעשה אפשר להשתמש במכונה הזו גם כדי לארוז מוצרים מוכנים בתעשייה. למשל, שישיות מים או של שתייה מתוקה עטופים בניילון שצמוד לבקבוקים וכך גם מקטינים את נפח המארז עצמו וגם חוסכים בעלויות, כי מדובר בסך הכל בניילון די פשוט.

האם יש הבדלים בין המכונות השונות?

יש הבדלים בין מכונות השרינק השונות אך הרעיון הוא אותו הרעיון, אריזה בוואקום. ההבדלים יהיו בפרמטרים שונים כמו למשל סוג הניילונים שאפשר להכניס אל המכונה, הטמפ' המקסימלית שהמכונה יכולה להגיע אליה, מהירות האריזה, אמינות האריזה וכמובן גודלה הפיזי של המכונה. אמנם מכונות שרינק, אפילו כשהן לשימוש עסקי או ביתי, יהיו גדולות יחסית, אך בכל זאת ניתן להציב אותן בכל מקום ולאחסן אותם בבטחה. מכונות אלו שימושיות מאוד וכאשר תהיה לכם אחת כזו כבר תבינו עד כמה היא יכולה לתרום לחייכם.

ממי אפשר לקנות מכונת שרינק?

מכונת שרינק ניתן לקנות דרך מספר חברות בארץ שמשווקות מכונות אריזה. יש מכונות אריזה הרבה יותר גדולות כמו מכונת אריזת משטחים או מכונת פו פאק, אך מכונת השרינק היא הקטנה והנפוצה ביותר. לכן אותה היה הרבה יותר קל למצוא בהשוואה שלאר המכונות, אם כי עליכם לבצע סקר שוק מעמיק. בסקר הושק תשוו גם בין המכונות עצמן, לפי יצרן, דגם וכמובן אפשרויות, וגם לפי החברה שמוכרת אותה כדי שתבצעו בחירה מחברה אמינה ומוכרת. רק אחרי בירור שני הפרמטרים הללו וסקר שוק מעמיק תוכלו לבחור נכון.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
דילוג לתוכן