כללי

כיצד לשמור על הסביבה עם רכב חשמלי?

היתרון הכי גדול של רכב חשמלי הוא שלא צריך להתאמץ יותר מדי כדי לשמור בעזרתו על הסביבה. הנה למשל כמה מאפיינים שהופכים את הרכב לפתרון התחבורה היעיל, האקולוגי והמשתלם ביותר בסביבה הפרטית והציבורית

רכב עם מנוע חשמלי לא פולט מזהמים ולכן הוא מומלץ על ידי ארגוני איכות הסביבה. בניגוד לרכבים אחרים שמחייבים התאמות מסוימות מצד הנהגים, המנוע החשמלי לא דורש שום סוג של שינוי. ניתן לשמור על הסביבה עם הרכב הזה גם בלי להתאמץ ואפילו בלי להיות מודעים למשמעות. זה יתרון בולט של המנוע החשמלי ואחת הסיבות לכך שהוא הפך לחלק בלתי נפרד מצי הרכבים של חברות וארגונים.

כמו כן, יש למנוע החשמלי יתרונות שאי אפשר להשיג ברכבים אחרים והנה כמה מהם:

א. הפעלה שקטה – ההפעלה של המנוע החשמלי שקטה בעשרות אחוזים בהשוואה למנוע רגיל. כאן לא מדובר על שמירה על איכות הסביבה מבחינה אקולוגית, אלא בעיקר על האופן שבו ההפעלה השקטה תורמת לאיכות החיים.

ב. הוצאות תפעול – חלק מהרכבים החשמליים לא צורכים דלק בכלל ודגמים מסוימים צורכים כמויות קטנות בלבד. בכל מקרה, הטענת הסוללות של המנוע החשמלי עולה הרבה פחות בהשוואה למחיר הדלק. בפועל מדובר על פערים גדולים שיכולים למנוע פגיעה במשאבי כדור הארץ ולעזור לנהגים לחסוך בהוצאות מיותרות.

ג. הספק גבוה – זמן הטעינה הקצר של הסוללות במנוע החשמלי לא בא על חשבון הספק גבוה. המשמעות של הספק גבוה היא זמן נסיעה ארוך. ככל שזמן הנסיעה ברכב החשמלי מתארך, כך מצטמצם הצורך בפתרונות תחבורה רגילים עם מנוע בנזין או סולר. מכאן שמדובר על שיטה נוספת לשמור על הסביבה בלי לפגוע באיכות החיים.

ד. איבוד חום נמוך לסביבה – היעילות של רכב חשמלי נמדדת גם על פי הנתונים הטכניים ורמת איבוד החום לסביבה. באופן עקרוני, יעילותם גבוהה פי 3 בהשוואה לכלי רכב בעלי מנוע בעירה פנימית. היעילות נובעת מאיבוד חום יחסית נמוך ומהאופן שבו הרכב מנצל את האנרגיה החשמלית.

מה לגבי תפעול הרכב?

כמובן שהשמירה על איכות הסביבה לא מסתיימת רק בנהיגה על רכב חשמלי. יש לציין גם את התחזוקה הזולה שנובעת מצמצום במספר החלקים המכניים. כמות התקלות והביקורים במוסכים קטנה משמעותית ברוב הדגמים של הרכבים החשמליים, בעיקר אם משווים אותם לרכבים הרגילים. כל ביקור במוסך כרוך בהוצאה כספית ובבזבוז משאבי אנרגיה ודלק. כאשר הביקורים במוסכים מצטמצמים, הדרך לשמור על איכות הסביבה הופכת להיות יעילה ובטוחה יותר.

לסיכום, אין ספק לגבי הקשר בין השימוש במנוע חשמלי לבין אקולוגיה ואיכות הסביבה. המנוע מוכיח את עצמו בטווח הקצר והארוך, ניתן לשמור בעזרתו על רמת חיים גבוהה והוא יעיל בעיקר עבור מי שרוצה להגן על כדור הארץ.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

אולי גם תאהב...