כללי

יער נקי – סביבה נקיה!

ליאור ניקיון- חברת ניקיון  לכל מטרה

אם אתם גרים בבית או בבניין, אשר בסמוך אליו יש יער או חורשה כדאי תמיד לזכור, כי חלה עליכם האחריות לדאוג לא רק לניקיון של הבית שלכם. יש לכם גם אחריות, שאמנם לא מגודרת בחוק – לדאוג גם לניקיון של היער שצמוד לביתכם. היער הוא כידוע, ריאה ירוקה חשובה מאד בתוך מדינת ישראל. כאשר אנו שומרים על רמת ניקיון גבוהה בתוך היער – אנחנו מסייעים לסביבה כולה להיות נקיה יותר, בריאה יותר, וכך תורמים לא רק לסביבתנו הקרובה – אלא אף לארץ כולה. איך זה בא לידי ביטוי?

יער נקי, סביבה נקיה

בין ניקיון לאיכות הסביבה

  • נזקי הפסולת – כאשר יש פסולת שמושכלת בתוך היערות השונים, הרי שהדבר פוגע במרקם החיים האקולוגי בכמה מובנים. בעלי חיים באזור שעלולים לאכול את הפסולת יורעלו. כתוצאה מכך – עלול להיווצר מצב של היעלמות של זנים שונים או לחילופין – זן אחר יתחיל להפיץ את עצמו בכמויות מוגזמות (כי אין זנים אחרים שיעצרו אותו). כתוצא מהתהליכים הללו, כל החי והצומח באזור עלולים להיפגם – וכך הסביבה כולה מפסידה. לכן, חשוב מאד לנקות את היער מפסולת שמושלכת עליו לעתים.
  • פחות סיכוי שריפות – כאשר מנקים את היער, אפשר להקטין באופן משמעותי את הסיכוי לשריפות שונות. הפסולת שאנשים משליכים עלולה להוות זרז להיווצרות של שריפות – בוודאי כאשר אנשים משאירים במקום פחמים שלא כובו לחלוטין וזרדים יבשים. פינוי החלקים הנ"ל, מקטינה את הסיכוי לשריפה שתזיק לסביבה.
  • עוזרים לצומח – אין ספק כי בסביבה נקיה יותר ונקיה מלכלוך, אנו יכולים לעודד צמיחה של זנים רבים – פרחים, עצים, שיחים, וכיו"ב. כידוע, ככל שהסביבה יותר ירוקה – כך היא גם בריאה יותר ומאפשרת לנו לחיות באיכות חיים גבוהה.

נרתמים לניקוי היער

על כן, אם אתם גרים בסמוך ליער, חרושה, או כל מתחם אחר של הטבע – כדאי לדאוג ולנקות אותו באופן קבוע. ניקוי קבוע של היער, ישמור עליו כריאה ירוקה ובריאה לעמן הסביבה כולה.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
יער נקי - סביבה נקיה!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

אולי גם תאהב...