הדברת טרמיטים
כללי

היכן יש טרמיטים ואיך מדבירים אותם?

טרמיטים הם חרקים קטנים שחיים בעומק האדמה ובמושבות גדולות. המושבות יכולות להגיע לכמות של עד 2 מיליון טרמיטים בתוך בית פרטי, לכן הדרך היחידה להדביר אותם היא לחסל את הקן. הדברה של הטרמיטים המופיעים על פני הקרקע לא תספיק להתמודדות עם המושבה ובדרך כלל הם חיים גם בתוך עצים יבשים.הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים מתבצעת באמצעות מספר שלבי מפתח:

א. זיהוי הטרמיטים – בשלב הראשון תצרכו לזהות את הופעת הטרמיטים בבית. את זה תעשו באמצעות מצבורי חול קטנים שנמצאים בסמוך למשקופים או בפינות החדר. במידה ואתם חושדים שיש טרמיטים בבית, תוכלו לדקור עם מברג את החיבור בין המשקוף לדלת ולבדוק האם המברג חודר בקלות את השכבה העליונה. דרך נוספת לזהות טרמיטים היא באמצעות כנפיים שקופות שמפוזרות ברחבי הבית.

ב. הכנת הבית – בשלב השני תכינו את הבית לקראת הדברת טרמיטים יסודית. מומלץ לפנות את השטח שעומד לעבור הדברה, להוציא את כל האוכל והמזון מהארונות ולהרחיק רהיטים מהקירות. כדאי לפנות שטח עבודה עבור המדביר ולנקות אותו היטב עם סיום הפרויקט. שימו לב: אל תשתמשו בחומרי הדברה כימיים כדי להדביר את הטרמיטים המופיעים על פני השטח, כי זה לא יעזור להשמיד את הקן ורק יקשה על המדביר למצוא אותו.

ג. הדברה – בשלב השלישי מתבצעת הדברה בפועל. השיטה המקובלת היא קידוח באמצעות ציוד מיוחד ולכל אורך קירות הבית. לאחר מכן מזריקים חומר הדברה מיוחד ישירות אל הקרקע.

מה המטרה של הדברת טרמיטים?

המטרה העיקרית של הדברת טרמיטים בתהליך המתואר לעיל היא לפגוע בקן עצמו ולהשמיד אותו. מטרה נלווית היא ליצור שכבת הגנה שתמנע התקרבות טרמיטים אל גבולות הבית. במשקופים הנגועים ניתן לטפל אחרי הדברה באמצעות קידוח והזרקה נוספת של חומר מיוחד. גם יצירת מחסום ממתכת בין המשקוף לקרקע יעזור לכם לצמצם את הסיכוי להופעה מחדש של טרמיטים בעתיד.

לסיכום, הדברת טרמיטים היא תהליך מורכב שנובע רובו ככולו מהנוכחות שלהם עמוק בתוך הקרקע. את ההדברה מבצעים באמצעות ציוד מיוחד ולאחר הכנה מוקדמת.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
היכן יש טרמיטים ואיך מדבירים אותם?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

אולי גם תאהב...