ביובית
כללי

איך מזרימים ביוב בצורה מבוקרת שתשמור על הסביבה

ביוב הוא חלק בלתי נפרד מחיי היומיום

נושא הטיפול במי השופכין מטריד את מנוחתם של בני האדם כבר משחר ההיסטוריה. לפני שהיה ביוב כפי שאנו מכירים אותו כיום, אשר זורם מתחת לרחוב מבלי שנבחין בו, הביוב היה זורם על פני הרחובות ועורר כמה מהמגפות הגדולות בהיסטוריה, כדוגמת מגפת הכולרה בלונדון. עם השנים, בני האדם למדו להזרים את הביוב בצורה מוסתרת שאינה מעבירה מחלות, אך בהתחלה הזרמת הביוב הייתה לים והיא זיהמה אותו. כיום, לאחר ההתפתחות הטכנולוגית הגדולה, רוב הביוב מוזרם למכונים לטיהור שפכים ונעשה בו שימוש חוזר כמי קולחין להשקיה ולצרכים אחרים. עם זאת, כאשר ההזרמה שלו לא נעשית בצורה נכונה, ביוב עדיין עלול לגרום למפגעים סביבתיים חמורים. מסיבה זו, יש חשיבות להשקעה ברשת הביוב גם ברמת הבניין הבודד.

הזרמת ביוב ושמירה על הסביבה

יש כיום כמה דרכים לדאוג לכך שהביוב ברמת הבית או הרחוב לא יזיק לסביבה:

  • מניעת הצפות וטיפול בהן – בעיקרון, מערכות הביוב בישראל הן עמידות למדי והן מוזרמות בדרך כלל למכוני שפכים, כך שברמת המדינה אין הרבה מה לעשות. עם זאת, הצפת ביוב נקודתית בבית או ברחוב עשויה לגרום למפגע תברואתי קשה, שכולל ריחות לא נעימים, העברת מחלות ופגיעה במראה של הרחוב. כדי למנוע הצפות כאלו, מומלץ אחת לשנה או שנתיים לבצע שאיבה של משקעים בביוב. אלו הם משקעים שעשויים להצטבר לכדי סתימה של ממש ולגרום להצפה. במקרה שכבר קרתה ההצפה, הזמנת ביובית לשאיבת הצפות היא גם כן קריטית לטיפול בבעיה. הביובית מבצעת שאיבת הצפות ומשקעים במהירות וביעילות. חשוב לבצע גם חיטוי יסודי לאחר שאיבת הצפות על מנת למנוע התפתחות של חיידקים ופטריות באזור.ביובית יוסי גולן
  • הזרמת ביוב רק למכוני טיהור שפכים – כדאי לבדוק שהביוב הביתי שלכם אינו זורם למקומות שמזהמים את הסביבה. דוגמה למקום כזה הוא בורות ספיגה, שהם פשוט בור אליו מזרימים את הביוב ביישובים מרוחקים, כאשר המים בביוב נספגים אך בכל זאת המשקעים נשארים וגורמים לפגיעה בטבע באזור. לכן, אם אתם גרים במקום מרוחק, מומלץ שתלחצו על הרשויות על מנת להתחבר לרשת הביוב האזורית בהקדם. כך תבטיחו אי פגיעה בסביבה. אם אתם גרים ביישובים לא מבודדים, כדאי גם לבדוק שהביוב שלכם אינו מוזרם לים, אך בדבר זה קשה יותר לטפל כי מדובר בעניין של מדיניות. בסופו של דבר מכון לטיהור שפכים הוא המקום האידאלי עם הפגיעה המינימלית בסביבה, אשר אליו יש להזרים את הביוב.

כדאי להשקיע בצנרת הביוב שלכם

אם אתם בונים בית או מתכננים לבצע שיפוץ כללי, מומלץ מאוד לשים לב שאתם משקיעים בצנרת ביוב איכותית. אמנם מדובר בדבר שנשמע שולי, אך צנרת איכותית תמנע מכם בעיות עתידיות שעלולות לפגוע בכם ובסביבה.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

אולי גם תאהב...