ציוד לכלבים
כללי

איך מגדלים כלב ולא פוגעים במרחב ציבורי?

גידול כלבים יכול להיות מהנה ביותר, אולם חשוב לדעת כיצד לעשות זאת מבלי לפגוע באחרים

רבים כיום מתעניינים בגידול כלבים או כבר מגדלים כלב אחד או יותר בביתם. גידול כלבים יכול להיות מהנה ביותר עבורנו, אולם הכלב אותו אנו מגדלים אינו לוקח חלק רק בחיינו, אלא גם במרחב הציבורי היות ולשם אנו יוצאים איתו, מטיילים איתו וכדומה. מסיבה זו, חשוב ביותר לדעת כיצד לגדל כלב מבלי לפגוע באחרים ובמרחב הציבורי בתהליך.

ציוד לכלבים
כלבים

אז מהם יתרונות בחירת גלגלי מגנזיום לרכב?

  • אסיפת צואה: אחד הנזקים המשמעותיים ביותר שגידול כלבים יוצר למרחב הציבורי הינו כמובן הצטברות צואת כלבים ברחובות. במקומות רבים בעולם, מחויבים בעלי הכלבים לאסוף את צואתם מיד לאחר הפקתה, אולם בארץ אין חוק המחייב זאת. למרות האמור, במידה ואנו מעוניינים לשמור על המרחב הציבורי בעת גידול כלבים, עלינו לאסוף את צואתם אף על פי שאנו לא מחויבים לעשות זאת על פי חוק. כיום אנו יכולים למצוא ציוד לכלבים אשר נועד בדיוק לשם מטרה זו ואשר יכול לסייע לנו רבות.
  • שימוש ברצועה: שימוש בציוד לכלבים מתאים מסייע לנו בשמירה על הכלב שלנו וכן בבקרה על התנהגותו. כאשר אנו יוצאים עם הכלב לטיול, או כאשר אנו משאירים אותו בחצר הבית, חשוב לעשות שימוש ברצועה בכדי למנוע ממנו להגיע לאזורים בהם אנו לא יכולים לבקר את פעולותיו וכן בכדי למנוע ממנו לעשות פעולות פוגעות כגון רדיפה אחר חתולים וציפורים, רדיפה אחר אנשים, לעיסת דברים במרחב הציבורי ועוד.
  • הוצאה לפראקי כלבים: כלבים אשר חיים באופן מתמיד תחת חוקים נוקשים המחייבים אותם שלא להתנהג בצורה הטבעית שלהם עלולים לפתח אגרסיביות, אותה לעיתים קרובות ירצו לפרוק דווקא במרחב הציבורי ולא בבית, אשר נחשב בעיניהם כמקום בו עליהם לשמור על החוקים. הוצאת הכלב לפארק כלבים יכולה לסייע לו בפריקת מתחים והוצאת אנרגיה בקרב כלבים אחרים אשר לא יכולים להיפגע מפעולותיו, וכן פארקים אלו מצוידים כיום במתקנים המתאימים למשחק כלבים, כך שאנו יכולים ליהנות מהשהייה שלנו עם הכלב בהם.
  • שימוש בצעצועים: צעצועים לכלבים נועדו לא רק בכדי לשעשע ולצ'פר אותם, אלא גם בכדי לחנך אותם. כאשר אנו עושים שימוש בציוד לכלבים כגון עצמות לעיסה, חבלי משחק וכדומה, אנו בעצם מלמדים את הכלב מהם הדברים אותם הוא יכול לנשוך ולהרוס. פעולה זו חשובה לא רק לשם שמירה על הבית, אלא גם לשם שמירה על המרחב הציבורי, היות וכלבים שאינם יודעים גבולות בתחום זה עלולים להרוס עצים, צמחים, קישוטי גינה של השכנים ועוד.

פעולות פשוטות אלו מסייעות לנו בגידול כלבים ללא הפרעה למרחב הציבורי

כאשר אנו נוקטים פעולות אלו, אנו יכולים לספק לכלבנו חיים טובים ומהנים, ליהנות מהגידול שלו וכן לא לפגוע במרחב הציבורי, כך שגידולו לא יפריע לאף אחד אחר.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

אולי גם תאהב...