בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר בתים פרטיים וכן מוסדות ורשויות ציבור, אשר משתמשים במערכות השקייה אוטומטיות. מערכות אלו מותקנות בגינות פרטיות, גינות של מבני ציבור, פארקים, גנים ציבוריים ועוד שורה של מקומות ואתרים.

מערכת השקייה אוטומטית מותקנת באזור מסוים של המקום, והיא ניתנת להפעלה על ידי תכנות מראש אשר מאפשר לקבוע מתי הגינה תושקה, באיזו כמות מים והיכן למקד את ההשקייה. כיום יותר ויותר אנשים מעדיפים להשתמש במערכות השקייה אוטומטיות מאחר וזה גם הרבה יותר חכם וגם חוסך להם לא מעט זמן.

בחלק הבא של המאמר, אנחנו נבחן את הנקודות שציינו, בשביל להבין כיצד זה בא לידי ביטוי בשטח. לפני כן נסביר, מערכת השקייה אוטומטית מותקנת כאמור בפינת הגן, הגנן שלנו הוא זה שמתכנת את המערכת כך שהיא תעבוד בשעות מסוימות, על כמות מים מוגדרת ותמוקד באזור ספציפי.

מדוע חשוב להשתמש במערכת השקייה אוטומטית

כפי שציינו, מערכת השקייה אוטומטית חוסכת לנו זמן, מים, ומאפשרת לנו למקד את ההשקייה בצורה יעילה.

למשל, אם יש לנו גינה באזור עם תנאים רטובים, אזור לח ולא יבש, אנחנו יכולים לחסוך בצריכת המים באמצעות השקייה חכמה שכן אנחנו לא חייבים להשקות כל יום את הגינה. יתרה מזו, אנחנו יכולים לבחור את האזורים אותם נשקה וניצור מערכת אשר המים יגיעו משם אל אזורים אחרים.

לשם כך, עלינו להכיר את הגינה שלנו, את תנאי מזג האוויר באזור, מתי נכון ולא נון לבצע את ההשקייה. יש לומר, שמערכות השקייה אוטומטית מסוגלות גם לבצע דברים נוספים, למשל, לשלב מערכות דישון ופיזור חומרים המעשירים את הגינה.

ביחס לחסכון בזמן, הרי ברור מאליו שאם המערכת מבצעת עבורנו את ההשקייה, אנחנו לא צריכים לבצע אותה לבד, אנחנו לא צריכים לבזבז זמן יקר. בוודאי אם המערכת עושה זאת בשעות הנכונות של היום, כך שלאחר מכן אנחנו יכולים לטפל בצורה טובה בגינה.

צריך לזכור, שהתקנת מערכת השקייה אוטומטית מתבצעת בהתאם לגודל הגינה. אנחנו לא יכולים ולא צריכים לבנות מערכת שהיא גדולה מדי או קטנה מדי. חשוב שהמערכת תותאם למבנה של הגן, כך היא תעבוד בצורה יעילה ואנחנו נהנה ממנה באופן אופטימאלי.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
קטגוריות: כללי 0 אהבו

השאר תגובה