ציוד למטבחים עשוי נירוסטה מציע מגוון רחב של יתרונות והוא גם נוח לתחזוקה. אפשר לנקות אותו בקלות ולהשתמש בחומרים מיוחדים כדי למנוע תחזוקה. רוצים לשמור על המשטח שלכם מבריק מאי פעם? הנה כל הטיפים שכדאי להכיר

נירוסטה הוא חומר גלם נפוץ שמשמש לייצור משטחי מטבח וציוד למטבחים. בניגוד למתכת רגילה או חומרי גלם אחרים שסופגים כתמים, משטחי נירוסטה אידיאליים עבור המטבח כי קל מאוד לנקות ולהבריק אותם. כך עושים זאת בצורה נכונה:

ציוד למטבחים מינרוסטה

צא. שימוש במטלית נקייה ומים – אסור להשתמש בחומרי ניקוי מרוכזים על גבי המשטח ורצוי לתת עדיפות למטלית נקייה ומים בלבד. חומרי ניקוי מרוכזים עלולים לגרום שריטות על גבי ציוד למטבחים, אך עם מטלית נקייה ומים אין סכנה כזו. לאחר השימוש במטלית נקייה ומים אפשר גם לייבש את המשטח עם מגבת נייר וליצור מראה של ניקוי אחיד.

ב. חומר לניקוי זכוכית – לא רבים מכירים את היתרונות של חומר לניקוי זכוכית בהקשר של ציוד למטבחים. זה חומר שמטרתו בעיקר לנקות טביעות אצבעות, אך הוא מסוגל להתמודד גם עם כתמי מזון ושתייה. חומר לניקוי זכוכית יעיל במקררים, במשטחי עבודה, בציוד למטבחים פרטיים ועוד.

ג. חומר לשטיפת כלים – כדאי לנקות משטחי נירוסטה עם חומר לשטיפת כלים. זה חומר שאמור להיות זמין במטבח והוא משמש להסרת כתמי שומן. לאחר שמנקים את המשטח עם חומר לשטיפת כלים אפשר לשטוף אותו היטב עם מים פושרים עד חמימים.

האם יש תכשירי ניקוי ביתיים?

נירוסטה היא כבר מזמן לא חומר גלם שמשמש לייצור משטחי עבודה ומטבחים תעשייתיים בלבד. בשנים האחרונות החלו גם חובבי בישול ביתיים להכיר את היתרונות של החומר הזה, בעיקר לאור העבודה שניתן לנקות אותו עם תכשירי ניקוי בהישג יד. מומלץ למשל להשתמש בשמן זית או בשומן תינוקות כדי להבריק את המשטח. שמן זית ושמן תינוקות גם עוזרים להיפטר מסימנים עקשניים והם משדרגים משטחים ישנים במיוחד.

אפשרות אחרת היא להשתמש בחומץ כדי לנקות את המשטח ואת הציוד במטבח. החומץ זול יותר משמן הזית בניקוי משטחים, אך הוא לא פחות יעיל. בעזרת החומץ אפשר להסיר סוגים שונים של כתמים ולנקות במהירות משטחים גדולים במיוחד.

חומרי ניקוי ייעודיים

כמובן שקיימים גם חומרי ניקוי ייעודיים עבור משטחים וציוד למטבחים. אפשר למצוא אותם בחנויות "עשה זאת בעצמך" או במרכולים, אך חשוב לקרוא היטב את הוראות היצרן. יש לוודא שימוש בחומרים שמתאימים לסוג המשטח בלבד ולנסות מוצרי ניקוי חדשים במקום נסתר.

אפשר למשל לפזר את החומר בפינה של משטח העבודה ומתחת למכשירי חשמל מסוימים, כדי לבדוק את התגובה. במידה ומרוצים מהתוצאה ניתן להמשיך לניקוי יסודי יותר של כל המשטחים וגם של ציוד מקצועי במטבחים תעשייתיים.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
איך כדאי לנקות משטחי נירוסטה?, 5.5 out of 10 based on 2 ratings
קטגוריות: כללי 4 אהבו

השאר תגובה